Hrhovský divočák MTB XC

flag HU
HU
Do konca ostáva už len
Dní
0
-21
-3
Hodín
-1
-8
minút
-4
-8
sekúnd
-2
0
flag SK
SVK

Trasy

Trasa vedie po neznačených lesných cestičkách úpätia horného kopca národného parku Slovenský kras, kde sa cyklista len tak bez povolenia nedostane. Do trasy je zakomponovaná aj historická cesta do Rožňavy. Časť trasy vedie cez oblasť viníc ktorá končí dlhým a tmavým tunelom vydláždená veľkými kameňmi, po ktorých sa valí voda. Súčasťou trasy sú aj cestičky vedúce popri Hrušovských a samozrejme Hrhovských jazerách. Z dôvodu, že sa súťaž bude konať za plnej cestnej premávky a trasa 2 krát križuje štátnu cestu je potrebná vyššia ostražitosť. Absolvovanie tejto trasy vyžaduje ako technické zručnosti tak aj fyzickú výdrž.

Jedná sa o skrátenú verziu 50 km verzie a tiež vedie po neznačených lesných cestičkách úpätia horného kopca národného parku Slovenský kras, kde sa cyklista len tak bez povolenia nedostane. Je určená pre skúsených cyklistov, ale aj pre amatérov ktorí s cyklistikou v lese začínajú a chcú skúsiť pravý zaťažkávací terén pre svoj horský bicykel a chcú si užiť príjemnú pretekársku atmosféru,  stráviť pekný deň v cyklistickom duchu.

Je určená pre amatérov a rodiny s deťmi s príjemnou pretekárskou atmosférou. Trasu je možné absolvovať aj na trekingových  bicykloch.